Hakkımda

1. RFC Kapadokya Ultra Maratonu’nun Uzun Gün Etabı – Tuz Gölü – Temmuz 2012

Ben Cenk Kasım Turan. Haziran 1973 İstanbul doğumluyum. Sporla aktif anlamda tanışmam 7-8 yaşlarında Beşiktaş Basketbol Spor Okulu’na başlamamla oldu. Bu dönem Fehmi Sadıkoğlu ve Benjamin McGilmer (o sıralar BJK Basketbol A takımının da oyuncusuydu) antrenörlüğünde 3 sene devam etti.

Fehmi Sadıkoğlu Beşiktaş’tan ayrılınca ben de ayrıldım ve o zamanlar aynı sokakta oturduğumuz İTÜ Basketbol A takım oyuncusu Mahmut Doğan ’ın yönlendirmesiyle kendimi İTÜ Spor Kulübü’nde buldum. Genç takımın ilk senesi hariç (annem derslerimin kötü olması sebebiyle o sene basketbol oynamama izin vermemiş ve İTÜ Genç Takımı o sene Türkiye 3.sü olmuştu), alt yapının tüm kategorilerinde (küçük, yıldız, genç) ve aynı dönemler ilkokul, ortaokul ve lise takımlarında da oynadım. Üniversite yıllarımda da okulun basketbol, atletizm ve kros 2. takımlarında yer alma imkanı buldum.

Son olarak İstanbul Ligi’nde birkaç sezon Vefa forması giydim; omuz ve diz sakatlıkları sonrası 2006’da basketbolu tamamen bırakıp macera yarışı, bisiklet, koşu gibi temas gerektirmeyen dallara yönelmeye başladım.

2011’den günümüze kadar olan süreçte ise katıldığım organizasyonların tamamına yakını patika koşuları ve büyük keyif aldığım patika ultramaratonlarıdır.

Neden bu site?

Bu siteyi oluşturmamın ana sebebi seneler geçtikçe artan yazma ve paylaşma isteğimdir. Böylece özellikle sporla ilgili görüşlerimi, katıldığım yarışlarla ilgili tecrübelerimi ve diğer yazılarımı tek merkezde toplayabileceğim; kaldı ki sosyal medyada yazılanlar çoğunlukla internetin derinliklerinde unutulmaya yüz tutuyor.

cenkten.com’da yazdıklarım kendi tecrübelerim doğrultusundaki görüşlerimi ve yorumlarımı içerir. Spor, antrenman, beslenme vb. ile ilgili olarak mutlaka konunun uzmanına ve/veya doktora başvurunuz.

Tüm yazı ve paylaşımlarımı kaynağını vererek kullanabilirsiniz.