UM#1 Sigma Cam Çekmeköy Ultra Maratonu

Ultra marathons are eating and drinking contests with a little exercise and scenery thrown in. / Ultra maratonlar aralara biraz egzersiz ve manzara serpiştirilmiş yeme ve içme yarışmalarıdır. Christopher McDougall – Born to Run (Koşmak İçin) kitabından

Hem benim ilk hem Türkiye’deki ilk resmi tek günlük/etaplık ultra maraton olması nedeniyle bu yarışın yeri çok özel. Yarış öncesi ve sonrasındaki konfor, kontrol noktalarındaki ikramların çeşitliliği ve bolluğu (hele son kontrol noktası çöldeki vaha gibiydi) oldukça sıcak havada harika bir gün geçirmemize vesile oldu.

İlk kilometrelerde önümde 25-30 kişi vardı. 5km.’den sonra kopmalar başladı. Gözüme kestirdiğim 3lü grupla birlikte devam ettim. 15.km’de uzun bir inişi de fırsat bilerek bu 3lüden koptum ve 20.km’ye kadar tek başıma koştum eriacta 100mg tablets. O noktadan sonra Alper Dalkılıç’ın da içinde olduğu bir grupla devam ettim. 46.km civarı Şener Kurtuluş bizi yakaladı üçlü olarak bitiş çizgisini geçtik.

Aklımda kalan bir başka keyifli anıysa; Mustafa (Kızıltaş) Ağabey Bandırma’dan motosikletle geldiğinden birincilik ödülü olan yemek takımı setini yanına alamamış ve ben daha sonra kendisine kargo ile göndermiştim.

1.Sigma Cam Çekmeköy Ultra Maratonu

Tarih: 11 Eylül 2011

Mesafe: 50 km

Süre: 5:43:25

Sıralama: Genel 15/67

Ayakkabı: Salomon Speed Cross

Baton: Yok

Caner Odabaşoğlu Rapor: http://uzunpatika.com/sigma-cam-cekmekoy-50k-ultra-patika-kosusu/

Aykut Çelikbaş Rapor: http://www.aykutcelikbas.com/2011/09/sigma-cam-50k-ultramaraton-yars-raporu.html

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*