Küçük Dev Adam

Darren Sproles. Foto: Getty Images

Gerek NBA gerek NFL’de mücadele etmiş küçük (ince, kısa boylu, hafif kilolu, minyon vb.) adamları yıllar boyu hayranlıkla takip etmişimdir.

Devlerin oyunundaki bu küçük dev adamların ortak özelliği kalıp olarak küçük ama yürek bakımından çok büyük olmalarıdır. Korkusuz, gözü pek, cesur, savaşçı, kararlı gibi sıfatların tamamına sahip olan bu sporcuların NFL’deki son dönem temsilcilerinden emektar Running Back Darren Sproles da en sevdiğim oyuncuların başında gelir. Ancak geçtiğimiz hafta Sproles’u NFL’de son kez izlemiş olabiliriz.

Sezonun 3.haftasında oynanan Philedelphia EaglesNY Giants karşılaşmasının 2. çeyreğinde Darian Thompson’ın müdahelesi ile yerde kalan Sproles’un bu pozisyonda hem sağ kolu kırıldı hem sağ diz ön çapraz bağı (ACL) koptu ve sezonu kapattı.

NFL tarihinde 30+ pas TD, 20+ koşu TD, Punt Return TD (7), Kick Return TD (2) yapan tek oyuncu olan Sproles, 19155 yard ile de tüm zamanlar All-Purpose Yards sıralamasında 8. sırada yer alıyor. Eagles bu buruk maçı rookie Kicker’ı Jake Elliott’ın son saniyedeki 61 yardlık FG’ü (Eagles tarihindeki en uzun FG) ile 27-24 kazanmayı başardı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*